A Fekete Üröm Varázsa: Ősi Tudás a Modern Használathoz

Fekete üröm bokor

Begyűjtheted a fekete üröm leveleit még virágzás előtt, de érdemes inkább a virágzás kezdetekor begyűjteni őket a virágos hajtásokkal együtt, mert ilyenkor a legmagasabb a növényben az illóolajak koncentrációja. A gyökerei pedig ősszel szoktuk kiásni, amikor a növény energiái vissza vándorolnak a gyökerekben, hogy felkészüljön a téli pihenésre.

Főzet

A fekete ürömből készíthetsz meleg és hideg főzetet is. A hideg főzet sokkal keserűbb lesz, mint a meleg főzet, a meleg főzetbe pedig több illóolaj lesz, mint a hideg főzetbe (feltéve, ha jól lefeded). Ez miatt a hideg főzet rengeteget tud segíteni az emésztőrendszerednek és a májadnak (keserű), míg a meleg főzet hatásosabb izzasztó és melegítő „vérmozgató”. Az általános dózis 1 tk. 2.5dl vízhez (én mondjuk 1 evőkanállal szoktam beletenni!).

Tinktúra

A feketeüröm tinktúra hatásai eléggé eltérhetnek attól függően, hogy milyen erős alkohollal készíted. Minél erősebb az alkohol, annál aromásabb, csípősebb lesz a tinktúrád, míg az alacsony alkohol tartalom inkább a keserű tulajdonságait fogja előhozni. Egy friss növényből készült tinktúra 60-70%-os alkohollal elég erős ahhoz, hogy a tinktúrád tele legyen illóolajokkal, terpénekkel és szeszkviterpénekkel. Ha szárított növényből készíted a tinktúrádat, akkor ugyanehhez elég egy 1:5, 50%-os tinktúrát készítened, amiből 10-25 csepp lesz az általános dózis 3-szor/nap. Ha álmokhoz szeretnéd használni, akkor elég belőle csak pár csepp.

Füstölő

A füstöklőkről én magam nem sokat szoktam beszélni, de amikor a fekete ürömről van szó nehéz nem megemlíteni. A fekete ürömöt évezredek óta használják füstölőként, mind terápiás, mind spirituális célokra. Amikor égeted a növényt, akkor rengeteg illóolaj fog felszabadulni belőle a, amik többek közt antiszeptikus hatásúak, tehát tisztítják a levegőt. Spirituálisan pedig gyakran azért égetik

Fekete ürömből egyébként rengeteg nagyon hatásos készítményt tudsz csinálni, ezek csak számomra a leghasznosabbak.

Kenőcsöt… gliceritet… még gyógynövény párnát is készíthetsz belőle.

A gyógynövény formulákról nem is beszélve.

Ezekről egyébként részletesen írok a bevezető mini-kurzusunkban. Többen azzal viccelőnek, hogy „egy fél kiló sajt árába kerül” és azóta teljesen máshogy tekintenek a gyógynövényekre.

Konkrétan megtanultak alap szinten gyógynövény készítményeket csinálni és formulákat tervezni.

Ha csak picit is érdekelnek a gyógynövények (és nem olvasnád ezt, ha nem így lenne), akkor mindenképp nézz rá. Sokkal előrébb leszel. Komolyan.

Academiae Herba - Tudják meg mások is tőled

Megtennél nekünk egy szívességet és megosztanád az bejegyzésünket egy barátoddal? Így nem csak a barátod fog többet tudni a gyógynövényekről, de ezt mind a te segítségeddel érné el. Minél többen tudnak rólunk és lesznek a közösségünk tagjai, annál több és annál értékesebb tudást fogunk tudni neked is átadni.

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Köszönjük, hogy megosztottad a bejegyzésünket.